Początek Zawartość Napisz ... Linki Mapa stronyWitamy

Wyłącz muzykę Włącz muzykę

Witamy na stronie. Jest ona świadectwem, że ufając Bogu można nawet w dzisiejszych czasach żyć godnie i szczęśliwie. Jeśli jesteś baaardzo na Niego obrażony to niektóre zamieszczone tu treści na wstępie mogą Ci się nie spodobać... ale zajrzeć nie boli - w konfrontacji z poglądami innych oraz obiektywną prawdą tkwi szansa własnego rozwoju, choć wymaga to nieraz odwagi.

Jeśli ją wykażesz, będziesz

    Może już wcześniej zdarzyło Ci się trafić na jedną z tych stron pełnych haseł "Bóg Cię kocha" i wymiękłeś. Nie twierdzimy, że niniejsza jest wyjątkowa w swej oryginalności ale zanim zrezygnujesz przeczytaj choć kilka poniższych linijek. Te 2~3 minuty mogą sporo zmienić. Niech Cię też nie zrazi fakt, że znów jest tam cytat z Biblii - tymczasem możesz do niego podejść jak do relacji z zaistniałej niegdyś rozmowy między dwoma osobami.

"A gdy spożyli śniadanie, rzekł Jezus do Szymona Piotra: Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie więcej aniżeli ci? Odpowiedział Mu: Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham. Rzekł do niego: Paś baranki moje. I znowu, po raz drugi, powiedział do niego: Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie? Odparł Mu: Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham. Rzekł do niego: Paś owce moje. Powiedział mu po raz trzeci: Szymonie, synu Jana, czy kochasz Mnie? Zasmucił się Piotr, że mu po raz trzeci powiedział: Czy kochasz Mnie? I rzekł do Niego: Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham. Rzekł do niego Jezus: Paś owce moje. Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci: Gdy byłeś młodszy, opasywałeś się sam i chodziłeś, gdzie chciałeś. Ale gdy się zestarzejesz, wyciągniesz ręce swoje, a inny cię opasze i poprowadzi, dokąd nie chcesz. To powiedział, aby zaznaczyć, jaką śmiercią uwielbi Boga. A wypowiedziawszy to rzekł do niego: Pójdź za Mną!"

(J21,15-19)

Zwykły opis ustanowienia władzy pasterskiej w Kościele ?
Nic bardziej błędnego ! (a w każdym razie nie tylko ten opis). Spójrz na osobę Piotra. Gdy Jezus mówi, że będzie za nas wydany na śmierć, Piotr powstrzymuje Go słowami: "Nie przyjdzie to na Ciebie". Gdy chce mu umyć nogi - Piotr oponuje mówiąc: "Nigdy nie będziesz mi nóg umywał". Gdy oddaje się w ręce oprawców - Piotr dobywa miecza i chce Go "bronić". Deklarując, iż jest najwierniejszym z uczniów tego samego dnia Piotr się Jezusa trzykrotnie zapiera. Nie towarzyszy Mu w Drodze Krzyżowej a po Zmartwychwstaniu nie dowierza.
Jest w pewnym sensie uczniem, z którym Jezus ma najwięcej "kłopotów".
Zasadniczo Judasz nie uczynił nic "gorszego" niż zapierający się (zdradzający, bez owijania w bawełnę) swego Mistrza Piotr.
O pierwszym jednak Jezus mówi "syn zatracenia" - drugiemu powierza kierowanie Kościołem. Niesprawiedliwość ? Gdzie różnica ?
Posłuchaj dalej.
W naszym języku rozróżnienie między określeniami "miłujesz" a "kochasz" nie jest tak czytelne jak w greckim. "Agapeo" oznacza tam miłość doskonałą, taką jaką umiłował Człowieka Bóg. "Fileo" - miłość braterską, taką jaką zwykli kochać się ludzie.
Piotr doskonale pamiętał zdarzenia mające miejsce w przeszłości i zrozumiał, że Jezus zniża się do niego zamiast ciągnąć za uszy do góry, nie wymaga od niego miłości na Swój wzór a w każdym razie niczego osiągnięciem takiej miłości nie warunkuje. Zrozumiał, że Jezus mówi mu: "Piotrze, wystarcza Mi twoje PRAGNIENIE kochania Mnie, twoje przyznanie się do swej słabości i przyjęcie daru przebaczenia".

Reasumując, przytoczony fragment skierowany jest do CIEBIE i mówi Ci o dwóch prawdach:

  • poza faktem, że JESTEŚ nie musisz NIC robić by "zasłużyć" sobie na miłość a samo słowo "zasłużyć" jest w przypadku Bożej Miłości nieporozumieniem

  • nie musisz wiele zmieniać w swym życiu (a w każdym razie nie tyle i nie to, co być może Ci się wydawało) by żyć jego PEŁNIĄ zamiast tkwić w zniewoleniach starannie podsycanych przez różnych manipulantów

No i jak ? Ciężko było ? :-)

Zapraszamy    Wracam skąd przyszedłem !

Info dla rozmówców z Forum Polityki

Informacje dla rodziny Wawryniuków

Pobierz mój klucz PGP ...... i program do szyfrowania pocztystat4u

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich

Serwis Chrystusowy = NOWINA.PL

Katalog Księdza Mroza

 

 

Nast.

Poczta family@polbox.com
Copyright © Hawk Family

Ostatnio zamieszano:
18 grudnia 2003